ALANYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'NE YENİ KEMOTERAPİ ÜNİTESİ KURULDU.

YENİ KEMOTERAPİ ÜNİTESİ KURULDU

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Kemoterapi Ünitesi, Onkoloji ve Hematoloji poliklinik alanları oluşturuldu. Hastane bünyesinde bulunan 13 hasta kapasiteli Kemoterapi Ünitesi’nde revizyona gidilerek 21 hasta kapasiteli hale getirildi. Ünite hakkında bilgi veren hastanede görevli ALKÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İsmail Beypınar, ”Artan hasta yükümüz ve hastalarımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Kemoterapi Ünitesi ve poliklinik alanlarında yeniliğe gidildi. Göreve başladığımızda aylık 400 hasta muayenesi yapıp 80 hastamıza kemoterapi hizmeti verirken bu sayı 6 ay gibi kısa süre zarfında 600 hasta muayenesine ve 180 kemoterapi uygulamasına çıkmıştır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda yeni kemoterapi ünitemiz hizmete açıldı. 22 yatak kapasitesi olan ve günlük 40 civarında hastaya hizmet verecek yeni kemoterapi alanımızı hizmete sunduk. Hastalarımızın ihtiyaçları ve genel talepleri doğrultusunda yeni ilaç stoklarımız güncellenmiş durumda. Kemoterpi uygulamalarının tedavilerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için hemşirelerimiz ve yardımcı sağlık personeli sayımızı da artışa gidildi. Artan ihtiyaçlara cevap verebilmek için uzun vadeli planlarımız devam ediyor. Alanya’ya hizmet etmek için burada kalmayıp daha ileriye hedefleyecek şekilde planlarımızı yönetiyoruz“dedi.

ALANYA, GAZİPAŞA VE ANAMUR BÖLGESİNDE TEK HEMATOLOG

Hastanede görevli ALKÜ Tıp Fakültesi Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Senem Maral ise hastanede 2 aydır hizmet verdiğini belirterek, ”Hematoloji branşı olan malign (kötü huylu tümör) hastalarımızın yanı sıra beling(iyi huylu tümör) hastalarımızın da tedavisini yapmaktayız. Lenfoma, Lösemi, Miyelom özellikle tedavi ettiğimiz ve kemoterapi verdiğimiz hastalarımız arasında yer almaktadır. Alanya, Gazipaşa ve Anamur bölgesinde tek hematolog olarak görev yapmaktayım. O yüzden bu bölgede büyük bir hasta potansiyeline sahibiz. Hematoloji polikliniğimiz ve kemoterapi ünitemizle birlikte bu bölgede yaşayan hastalarımıza daha kaliteli hizmet vermeye ve hizmet ağımızı arttırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ YAŞAM KALİTELERİNİN DÜŞMEMESİ’

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan, ”Tecrübeli ekibimiz ve multidisipliner yaklaşımımız ile hastalarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmayı amaçlıyoruz. ‘Hasta odaklı bakım’ kavramını kendine ilke edinmiş bir sağlık merkezi olarak hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitelerinin düşmemesi önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor“ ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Anket