‘’Çöp Olmasın, Toprak Olsun’’

Gazipaşa Belediyesi, İstanbul Tarım Rotary Kulübü iş birliğiyle ilçe genelinde verimli toprak bilincini oluşturma ve atık maddelerin geri dönüştürülmesine yönelik Kompost Gübre Üretimi hakkında uygulamalı bilgi semineri düzenliyor.
‘’Çöp Olmasın, Toprak Olsun’’ anlayışıyla, İstanbul Tarım Rotary Kulübü İş birliğinde 25 Şubat 2022 Cuma günü Belediye Kültür Merkezi’nde Kompost Gübre Üretimi ve kullanımı hakkında bilgi semineri düzenlenecek. Belediye Kültür Merkezi’nde 25 Şubat Cuma günü saat 10.30’da Kompost Gübre Üretimi hakkında başlayacak olan bilgi seminerinde yurt dışında bu sektörde uzmanlaşmış Dr. Semra Eldeş Kaymak konuşmacı olarak yer alacak. İstanbul Tarım Rotary Kulübü ile işbirliği içerisinde gerçekleşecek olan Kompost Gübre Üretim seminerinde, dönüştürülen atıkların topraklarda nasıl gübre olarak kullanılacağı ana tema olarak ele alınacak. Organik atıkları gübreye çevirmek isteyen tüm konuklar ise seminerin ardından saat 14.00’de Belediye Bitki Üretim Tesisindeki Kompost Gübre Üretimi Uygulama alanında ağırlanacak.
Kompost Gübre Üretimiyle organik atıkların çöpe atılmadan geri dönüşüme kazandırılması bilincinin oluşması için vatandaşların bu seminere katılmasının verimli olacağına değinen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ‘’Göreve geldiğimiz günden bu yana, ekonomik tasarrufa yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Kompost Gübre Üretimini destekleyen belediyeler arasında olmak, toprak verimliliği açısından bizlere büyük fayda sağlayacak. Organik atıkları gübreye çevirmek isteyen tüm hemşehrilerimizi aramızda görmek isteriz. ‘Çöp Olmasın, Toprak Olsun’ anlayışıyla ilerlediğimiz ve İstanbul Tarım Rotary Kulübü iş birliğiyle gerçekleştireceğimiz seminerde Dr. Semra Eldeş Kaymak, bu sektörle ilgili deneyimlerini ve engin bilgilerini bizlerle paylaşacak. Daha sonra Belediye Bitki Üretim tesisimizde kompost gübre üretimi ve kullanımı hakkında uygulama çalışmalarımız gerçekleşecek. Tüm hemşehrilerimizi Kompost Gübre Üretimi Seminerimizde ve Kompost Gübre Üretimi Uygulama çalışmalarımızda aramızda görmekten mutluluk duyarız. ‘’ ifadesiyle, tüm vatandaşları etkinliğe davet etti.
Dr. Semra Eldeş Kaymak’ın konuşmacı olarak yer alacağı, İstanbul Tarım Rotary Kulübü iş birliğinde gerçekleşecek olan Gazipaşa Belediyesi Kompost Gübre Üretimi ve kullanımı için gerçekleştirilecek olan bilgi semineri ve uygulama projesi, 25 Şubat Cuma günü Gazipaşa halkıyla buluşacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Anket